Technology

Zwycięstwo wicemistrza PKO Ekstraklasy w pierwszym starciu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwie bramki Iviego Lopeza!

07.08.2022, 08:33 0 komentarzy
Zwycięstwo wicemistrza PKO Ekstraklasy w pierwszym starciu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwie bramki Iviego Lopeza!

Do tego, że polskie zespoły piłkarskie nie osiągają triumfów w rozgrywkach europejskich piłkarscy fani z naszego kraju zdążyli już przywyknąć. Idealnym tego przykładem może być choćby to, iż największym sukcesem ostatniej dekady jest to, że sześć sezomów temu Legia Warszawa awansowała do rozgrywek grupowych Pucharu Europy. Wtedy co prawda nie dało się awansować do następnej fazy, jednak przygoda mistrza PKO Ekstraklasy z Ligą Mistrzów w tamtym sezonie była bardzo fascynująca. Bez cienia wątpliwości przygody z Pucharem Europy ekipy Lecha z Poznania, który wygrał mistrzowski tytuł w poprzednim sezonie nie można tak określić. Już w pierwszej rundzie eliminacji ekipa Lecha Poznań została wyrzucona z walki o Puchar Europy. I chociażby z tego powodu musi rywalizować na najmniej prestiżowym szczeblu rozgrywek europejskich a dokładnie Lidze Konferencji Europy.

Ciężko zaprzeczyć temu, iż piłkarscy fani z naszego kraju pokładają bardzo duże nadzieje w drużynie wicemistrza PKO Ekstraklasy. Świetnie od pierwszego meczu eliminacji radzi sobie drużyna prowadzona przez trenera Papszuna. Przyjemnie dla widza wygląda gra wicemistrza PKO Ekstraklasy i można dostrzec, iż został tam zastosowany pomysł. Tutaj warto również pochwalić zarząd tego zespołu, który fenomenalnie dogaduje się z trenerem. W Częstochowie dzięki temu powstał kolektyw, który jest w stanie rywalizować o sukcesy w zmaganiach europejskich. Nie bez przyczyny fani piłkarscy z naszego kraju oczekują tego, iż Raków da radę zakwalifikować się do Ligi Konferencji Europy, ale także sięgnie po tytuł mistrza Polski. W zeszłym sezonie ten cel był naprawdę blisko, lecz w ostatnich spotkaniach brakło już zespołowi wicemistrza Ekstraklasy sił. W zeszły czwartek drużyna Rakowa grała ze Spartakiem Trnawa. Szerokie grono dziennikarzy było przekonanych, iż wicemistrz polskich rozgrywek powinien bez większego problemu poradzić sobie z oponentem. W ostatecznym rozrachunku po dwóch trafieniach Iviego Lopeza wicemistrz naszego kraju zwyciężył rezultatem dwa do zera. Ten triumf w dużym stopniu przybliżył ich do awansu do czwartej rudny kwalifikacji Ligi Konferencji.

Zostaw komentarz