Technology

Wybitny turniej - mundial 2022

15.11.2022, 12:07 0 komentarzy
Wybitny turniej - mundial 2022

Rozgrywki piłkarskie w Katarze nadchodzą wielkimi krokami, a większe grono facetów z ekscytacją odlicza kolejne dni. W internecie ukazuje się wiele przekonań na temat tego, która gromada zawodników zwycięży rozgrywki piłkarskie, a która ma na to najmniejsze szanse. Nie zabraknie też komentarzy wobec różnych piłkarzy. Czy wyjątkowe wydarzenie zapewni nam doniosłe wrażenia?

Rewelacyjność turnieju

Aktualne mistrzostwa świata będą wybitnie unikalne, mimo niemałej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do tego momentu się odbyły. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, pojedynki między drużynami wydarzać się będą na terenie Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest nietuzinkowa, albowiem wydarzenie odbędzie się podczas jesieni. Jest to zarazem finalny koncept mistrzostw świata, podczas gdy występować będą tylko 32 składy piłkarskie, albowiem na następnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba zespołów zwiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne opinie piłkarskiej publiki

Nadchodzące piłkarskie zawody są w większym stopniu kontrowersyjne od swoich poprzednich wersji. Występują opinie, że wybór kraju, w którym zawody mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich widać gołym okiem dużej wielkości wzburzenie. Wokół mistrzostw w koło błąkało się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż w czasie budowania obiektów sportowych i reszty infrastruktury, zmarła bardzo duża liczba robotników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie ostudziło największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego wydarzenia dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Kto podniesie w górę trofeum?

Pomimo dużej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą udział w procesie, typując różne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz