Technology

Ukraińska narodowa drużyna będzie toczyć bój z kadrą Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katarze!

02.06.2022, 16:22 0 komentarzy
Ukraińska narodowa drużyna będzie toczyć bój z kadrą Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katarze!

W ubiegłym tygodniu kibice piłki nożnej z całego świata z zaciekawieniem oczekiwali na pojedynek drużyny Szkocji z narodowym zespołem Ukrainy. Jeszcze pół roku temu byłoby to absolutnie normalne spotkanie, jednak okoliczności uległy znacznej przemianie. To spotkanie barażowe na samym początku miało być rozegrane trzy miesiące temu, jednak kłopotem była inwazja armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy poprosiła o przełożenie barażowego meczu, na co przystała światowa federacja piłkarska. Nowy termin został ustalony na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były przygotowane do rywalizacji. Bez wątpienia naprawdę ciężko było wskazać faworyta do wygranej w tym barażowym spotkaniu. Do tego barażowego meczu zawodnicy narodowej kadry Ukrainy przystępowali z gigantyczną determinacją, żeby udowodnić światu, iż są zjednoczeni a także gotowi do rywalizacji na boisku.

Kadra Szkocji natomiast zamierzała potraktować to spotkanie jak każde inne. Od pierwszych minut selekcjoner krzyczał do swoich piłkarzy, że muszą być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Kadra Ukrainy jest znana z tego, iż potrafi wyprowadzać szybkie kontrataki, które zazwyczaj kończą się bramką. Trzeba podkreślić to, że to spotkanie było naprawdę niesamowicie elektryzujące. Reprezentanci Ukrainy byli jednak tego dnia zdecydowanie lepsi od swoich oponentów. Pierwszą bramkę udało im się zdobyć w 33. minucie, kiedy to do siatki trafił Andrij Jarmołenko. Pokazem perfekcyjnej gry reprezentantów Ukrainy, którzy skutecznie studzili kontrataki narodowej kadry Szkocji było pierwsze 45. minut barażowego spotkania. Pierwsza odsłona spotkania skończyła się rezultatem 1 do 0 dla ukraińskiej narodowej kadry. Podczas drugiej połowy meczu mieliśmy możliwość oglądać aż trzy gole. Raz do siatki strzelali szkoccy piłkarze, a dwa razy piłkarze zespołu Ukraińskiego. W końcowym rozrachunku spotkanie zakończyło się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych sąsiadów. Kadra Ukrainy dzięki wygranej w dalszym ciągu ma szansę na wyjazd na mundial, który będzie miał miejsce w Katarze.

Zostaw komentarz