Technology

Triumf z narodową reprezentacją Walii wynikiem 1 do 0 - narodowy zespół Polski zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów!Narodowa drużyna Polski wygrywa z zespół narodowy Walii!

18.10.2022, 15:07 0 komentarzy
Triumf z narodową reprezentacją Walii wynikiem 1 do 0 - narodowy zespół Polski zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów!Narodowa drużyna Polski wygrywa z zespół narodowy Walii!

Bez wątpienia w tym roku rozgrywki National League musiały być zagrane w nieco szybszym tempie, z uwagi na nadchodzące światowe mistrzostwa w Katarze. Polska drużyna pod przywództwem Czesława Michniewicza ograła kadrę Szwecji w meczu finałowym baraży i także zagra na światowych mistrzostwach. Polscy zawodnicy jednak zanim to nastąpi mieli do zrealizowania jeszcze jedno naprawdę ważne zadanie. Pierwszorzędnym celem na tegoroczną edycję Ligi Narodowej ponownie było utrzymanie miejsca w grupie A. Tutaj się rozchodzi najczęściej o możliwość grania meczów z najlepszymi oponentami, a także prestiż. Polski zespół narodowy może nabrać doświadczenia w spotkaniach z najlepszymi zespołami futbolu światowego i co najważniejsze przekonać się, w jakim jest w tym momencie miejscu. W obecnej edycji zadanie nie było zbyt łatwe, gdyż narodowa drużyna Polski była zobligowana mierzyć się z takimi ekipami jak reprezentacja Belgii, zespół Holandii a także reprezentacja Walii. Każda z tych ekip to naprawdę wielkie wyzwanie, dlatego walka o komplet punktów była niezwykle trudna.

Piłkarscy wielbiciele z Polski byli mocno zawiedzeni w momencie, gdy belgijska kadra zwyciężyła z narodową reprezentacją Polski rezultatem 6 do 1. Bez cienia wątpliwości to był kubeł zimnej wody dla polskich piłkarzy, jak i dla trenerów. Awans na mundial bez najmniejszych wątpliwości był olbrzymim sukcesem, ale reprezentacja wyposażona w taką liczbę uzdolnionych graczy nie powinna pozwolić sobie na lanie takich rozmiarów. Polskiej kadrze w następnych pojedynkach szło już jednak zdecydowanie lepiej, czego najlepszym przykładem jest triumf z reprezentacją Walii na Stadionie Narodowym, a także wynik remisowy z narodową drużyną Holandii. Nadszedł czas ostatniej kolejki w rozgrywkach grupowych, w której Polacy zagrali z kadrą narodową Walii. Piłkarze Walii, aby móc rozmyślać o utrzymaniu się w grupie A Ligi Narodów musieli wygrać w tym starciu. Naszym starczał do utrzymania się jedynie remis. To był wyrównany i trudny mecz, jednak z lekkim wskazaniem na narodową drużynę Polski. Dominację na etapie całego pojedynku nasi zawodnicy udokumentowali w trakcie drugiej połowy, kiedy to po widowiskowym podaniu Lewego, do bramki trafił Świderski. W rozrachunku końcowym polski zespół narodowy zwyciężyła wynikiem jeden do zera i takim sposobem utrzymała się w dywizji A National League. Piłkarscy kibice z naszego kraju obecnie mogą ze spokojem czekać na pierwsze pojedynki grupowe kadry Polski na światowych mistrzostwach w Katarze.

Zostaw komentarz