Technology

Sensacyjne rozstrzygnięcie w I. rundzie turnieju Ligi Europy! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i wysunęła się na pierwsze miejsce w grupie C!

17.09.2021, 11:19 0 komentarzy
Sensacyjne rozstrzygnięcie w I. rundzie turnieju Ligi Europy! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i wysunęła się na pierwsze miejsce w grupie C!

Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że piłkarskie kluby z Polski naprawdę rzadko są w stanie zagwarantować polskim sympatykom pozytywne odczucia w zmaganiach europejskich. W większości przypadków kluby z Ekstraklasy w oka mgnieniu ponoszą klęski w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swoją przygodę w europejskich pucharach i zostaliśmy oswojeni z tym. Fani futbolu z naszego kraju w trwającym w tej chwili sezonie mogli być jednak o wiele mocniej uradowani z formy klubów PKO Ekstraklasy. Ostatecznie do zmagań grupowych europejskich zmagań trafiła tylko Legia, ale reszta drużyn na etapie eliminacji sobie radziła naprawdę solidnie. Jednakże w dzisiejszym dniu chcielibyśmy się skupić na dyspozycji Legii z Warszawy, która w środowy wieczór zaczęła batalię w grupowych rozgrywkach Ligi Europy. Rywalem w pierwszym pojedynku batalii grupowej był moskiewski Spartak, a więc bardzo zasłużony klub z Rosji.

Przed tym starciem wiele redakcji sportowych jednogłośnie uważało, iż Legii z Warszawy niezwykle ciężko będzie powalczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową. Spartak Moskwa przed rozpoczęciem starcia wydawał się rywalem znacznie bardziej mocniejszym i mistrz Polski musiał się naprawdę postarać, żeby ugrać przynajmniej punkt podczas tego pojedynku. Jednak sytuacja w meczu wyglądała zdecydowanie inaczej, co na pewno jest radosną wiadomością dla futbolowych fanów z naszego kraju. Zawodnicy prowadzeni przez Michniewicza już od pierwszych minut postawili zespołowi gospodarzy i parę razy znaleźli się blisko ustrzelenia gola. Piłkarze Spartaka z całą pewnością byli mocno zaskoczeni tym, w jaki sposób to starcie rozegrali gracze Legii. Taktyka mistrza polskiej ligi okazała się bardzo rozważna i mogliśmy w niej dostrzec pomysł na ten mecz. W momencie, kiedy na tablicy wyników wybiła dziewięćdziesiąta minuta meczu wydawało się, iż pojedynek zakończone zostanie remisowym rezultatem. W doliczonym czasie jednak gracze mistrza polskich rozgrywek wyprowadzili fantastyczną kontrę, która skończyła się trafieniem dla drużyny gości strzelonym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze w końcówce meczu gracze Spartaka Moskwa próbowali jeszcze zdobyć gola wyrównującego, lecz brakło im kilku minut i to właśnie zawodnicy mistrza Polski mieli możliwość świętować wygraną.

Zostaw komentarz