Technology

Ricciardo odniósł triumf na włoskiej ziemi, a Norris zajął drugą pozycję! Ekscytujące rozstrzygnięcie i stłuczka faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

12.09.2021, 09:08 0 komentarzy
Ricciardo odniósł triumf na włoskiej ziemi, a Norris zajął drugą pozycję! Ekscytujące rozstrzygnięcie i stłuczka faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

Należy zrozumieć to, że trwający w tym momencie sezon Formuły 1 jest bardzo pasjonujący. Batalia o najwyższe miejsca w ostatnich sezonach opanowana była przez zawodników Mercedesa AMG, a ściślej mówiąc Lewisa Hamiltona. Kierowca brytyjskiego pochodzenia w minionym sezonie zdobył siódmy tytuł mistrza świata, co zagwarantowało mu szansę się zrównać w ilości tytułów z fantastycznym Schumacherem. W aktualnie trwającym sezonie angielski zawodnik nie ma już jednak aż tak łatwo w drodze po kolejny tytuł mistrzowski Formuły jeden. To wszystko zostało spowodowane pokazaniem się w stawce Verstappena Maxa, który też rozmyśla o tym, by wygrać mistrzowski tytuł Formuły 1. Batalia między tymi zawodnikami od Grand Prix Bahrajnu jest naprawdę bardzo zatwardziała i naprawdę ciężko wskazać kto z tej dwójki na koniec sezonu sięgnie po tytuł mistrzowski. Włoski wyścig, a więc Grand Prix Monzy był następnym etapem batalii tych dwóch zawodników. To niezwykle przyjemny tor dla gigantycznej kierowców, a w trakcie trwania tego weekendu w samochodzie Formuły 1 pojawił się Robert Kubica który zastąpił Raikkonena, który miał problemy zdrowotne.

Wielbicielom motoryzacji siedzącym na trybunach eliminacyjne zmagania do wyścigu o GP Monzy dały ogrom doznań. Zaciętą rywalizację, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo a także Verstappen Max zagwarantował oglądającym początek wyścigu niedzielnego. Bez cienia wątpliwości kluczowe dla końca wyścigu były odwiedziny zawodników w boxach. Właśnie po zmianie kół doszło do niespodziewanego wypadku. Obecny mistrz F1 oraz Max Verstappen walczyli w niesamowicie ciasnym zakręcie i w chwili, kiedy wydawało się, iż jest to koniec rywalizacji, zawodnicy uderzyli się kołami, a bolid zawodnika z Holandii upadł na bolidzie sterowanym przez Lewisa Hamiltona. Dla motoryzacyjnych sympatyków obserwujących na trybunach była to z pewnością wstrząsająca chwila, jednak nikomu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Na całym tym incydencie zyskali zawodnicy zespołu McLarena, którzy zakończyli wyścig niedzielny na 2 najwyższych miejscach. GP Monzy wygrał Australijczyk Daniel Ricciardo, a na lokacie numer dwa uplasował się Norris Lando. Dla brytyjskiego zespołu to bez wątpienia genialne osiągnięcie i ten wynik bardzo wspomoże ich w batalii o pozycję numer 3 w generalnej klasyfikacji.

Zostaw komentarz