Technology

Reprezentanci naszej drużyny pokonali albańską narodową kadrę i przybliżyli się do występu w barażowych potyczkach! Nadzwyczaj ciężkie starcie kadry narodowej Polski w eliminacyjnych zmaganiach do mundialu!

14.10.2021, 08:15 0 komentarzy
Reprezentanci naszej drużyny pokonali albańską narodową kadrę i przybliżyli się do występu w barażowych potyczkach! Nadzwyczaj ciężkie starcie kadry narodowej Polski w eliminacyjnych zmaganiach do mundialu!

Dostanie się do czempionatu światowego jest z całą pewnością niezwykle ważne dla kibiców piłkarskich z całej Europy. Ze względu na sytuację z COVID-19 z minionego roku w tej chwili trwające kwalifikacyjne zmaganie musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo przyspieszone. Polska narodowa kadra zainaugurowała zmagania w eliminacjach do światowych mistrzostw ze świeżym trenerem Paulo Sousą, którego misją było wytrenować kadrę do rywalizacji o promocję na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Dla zespołu Polski start zmagań w kwalifikacjach nie był wyjątkowo udany, jednakże najważniejsze jest to, iż daliśmy radę ugrać kilka istotnych punktów. Podczas wtorkowego wieczoru rywalem polskiego zespołu była drużyna narodowa Albanii, która przed rozpoczęciem tego meczu była miejsce wyżej w tabeli naszej grupy. W praktyce oznaczało, że jeżeli nasi zawodnicy chcieli wciąż myśleć o dostaniu się na mundial w Katarze to powinni ugrać komplet punktów.

Dobrze wziąć pod uwagę to, że początek tego pojedynku był naprawdę równe i trudno było ustalić głównego faworyta do triumfu. Pierwsza część meczu skończyła się rezultatem zero do zera, co z pewnością było dużo korzystniejszą okolicznością dla albańskiej reprezentacji. Dyspozycja naszych piłkarzy w następnej połowie prezentowała się dużo lepiej i byliśmy o wiele bliżej ustrzelenia trafienia. Reprezentacja Polski finalnie była w stanie strzelić trafienie i wyjść na prowadzenie w tym starciu. Bardzo dobre zagranie Mateusza Klicha sfinalizował Świderski Karol, który na boisku zameldował się w drugiej połowie meczu. Trener Sousa Paulo znowu udowodnił, iż potrafi wprowadzać graczy z rezerwy w trakcie meczu. Starcie zostało na kilkanaście minut wstrzymane przez wzgląd na chuligańskie zachowania albańskich kibiców. Jednak po wznowieniu tego pojedynku obraz gry nie uległ zmianie i to zawodnicy polscy mogli cieszyć się z powodu wygranej. w kontekście rywalizacji o promocję do mundialu rezultat jeden do zera w Albanii to wyśmienita wieść. Na tę chwilę drużyna Polski jest na lokacie drugiej i kwestia dostania się do zmagań barażowych jest uzależniona jedynie od naszych zawodników.

Zostaw komentarz