Technology

Polska drużyna narodowa już poznała rywala w walce o kwalifikację na mundial w Katarze! W rywalizacji półfinałowej baraży polscy gracze będą się mierzyć z zespołem Rosji!

29.11.2021, 10:48 0 komentarzy
Polska drużyna narodowa już poznała rywala w walce o kwalifikację na mundial w Katarze! W rywalizacji półfinałowej baraży polscy gracze będą się mierzyć z zespołem Rosji!

końcówka zmagań eliminacyjnych do światowego czempionatu ze strony polskiej kadry narodowej była bardzo słaba i ciężko temu zaprzeczyć. Zawodnicy z Polski finalnie zapewnili sobie grę w barażowej rywalizacji, lecz ze zbyt dużą zuchwałością podeszli do meczu z węgierską kadrą. Nie mogliśmy być uprzywilejowani przy rozlosowaniu par barażowych, gdyż nie daliśmy rady wygrać. Wylosowaliśmy całkiem prostą barażową ścieżkę więc mieliśmy jednak sporo szczęścia. W pierwszej kolejności przeciwnikiem graczy polskich okazała się rosyjska drużyna, która na zeszłych światowych mistrzostwach doszła do najlepszej ósemki. Dla piłkarzy szkoleniowca Czerczesowa był to bez żadnych wątpliwości niezwykły rezultat, jednak po tych mistrzostwach ich forma nie układała się na tyle dobrze. Między innymi z tego powodu możemy rozmyślać, iż damy radę ugrać promocję do finału barażowego turnieju o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Na szkoleniowca polskiej drużyny Paulo Sousę na moment przed losowaniem barażowych oponentów spadła olbrzymia fala krytyki za jedenastkę, którą postanowił zagrać w starciu z węgierskim zespołem narodowym. Szerokie grono ekspertów dyskutowało nawet o tym, żeby sięgnąć po zupełnie świeżego trenera przed decydującymi spotkaniami. W końcowym rozrachunku trener z Portugalii zatrzymał swoją pracę i warto mieć na uwadze to, że miał przy rozlosowaniu naprawdę dużo szczęścia. Uniknęliśmy chociażby bardzo ciężkiej batalii z reprezentacją Włoch, a więc obecnie panującymi czempionami Starego Kontynentu. W ostatnim pojedynku toczyć bój będziemy na Narodowym w Warszawie z triumfatorem pojedynku pomiędzy szwedzką drużyną, a drużyną narodową Czech jeśli będziemy w stanie pokonać rosyjską kadrę narodową. Spotkanie z zawodnikami Szwecji byłoby niesamowitą szansą do odegrania się za porażkę rezultatem 2:3 na mistrzostwach Europy i to nie podlega wątpliwości. Należy pamiętać o tym, iż starcie z reprezentacją Rosji nie będzie dla naszych piłkarzy zbyt proste. Jeżeli rozmyślamy o kwalifikacji na mistrzostwa świata w Katarze to polska drużyna będzie musiała się wspiąć na najwyższy poziom swoich piłkarskich umiejętności.

Zostaw komentarz