Technology

Piłkarze zespołu z Niemiec byli kompletnie bezbronni i w rozrachunku końcowym polegli wynikiem 0:4! Fenomenalny triumf mistrza rozgrywek holenderskich w Champions League!

26.10.2021, 13:15 0 komentarzy
Piłkarze zespołu z Niemiec byli kompletnie bezbronni i w rozrachunku końcowym polegli wynikiem 0:4! Fenomenalny triumf mistrza rozgrywek holenderskich w Champions League!

Niezwykłe starcie mieli możliwość śledzić piłkarscy fani zebrani na stadionie w Amsterdamie. We wtorek wieczorem Ajax z Amsterdamu podejmował na swoim obiekcie dortmundzką Borussię, a więc bardzo silną drużynę z Bundesligi niemieckiej. Ajax Amsterdam świetnie rozpoczął rywalizację w obecnej edycji Ligi Mistrzów i na samym początku trzeba o tym pamiętać. Mistrzowie Holandii przed wtorkowym spotkaniem mieli w swoim dorobku dwie wygrane i w starciu z Borussią Dortmund ich celem kolejny raz był komplet punktów. Tym razem jednak nie miało być tak prosto, ponieważ gracze Borussii z Dortmundu także mieli ochotę na komplet punktów podczas tego meczu. W tym spotkaniu było bardzo ciężko określić faworyta do triumfu i trzeba wziąć ten fakt pod uwagę. Obie drużyny posiadały równe szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w ciągu 90. minut. Z całą pewnością tak kiepskiego spotkania ze strony Borussii Dortmund i równolegle tak niezwykłego meczu graczy mistrza Eredivise mało kto spodziewał się.

Dla sympatyków zespołu z Niemiec rzeczywistość okazała się niezwykle bezlitosna. Piłkarze Ajaxu od startu starcia prezentowali się znacznie lepiej od swoich przeciwników. Znajdujący się w niesamowitej dyspozycji w aktualnym sezonie Erling Haaland był w trakcie trwania tego spotkania kompletnie wyłączony i nie był w stanie odnaleźć drogi do bramki przeciwnika. Ajax Amsterdam jednak okazał się naprawdę skuteczny, czego doskonałym dowodem jest finalny rezultat starcia. Wynikiem cztery do zera zwyciężyli Zawodnicy zespołu mistrza Holandii i takim sposobem zdołali się umocnić na pierwszym miejscu w swojej grupie. Ta wygrana z pewnością może ich przybliżyć do wejścia do fazy pucharowej, która odbywać się będzie po przerwie zimowej. Do spotkania rewanżowego, które rozegrane zostanie na ich obiekcie zawodnicy dortmundzkiej Borussii teraz mają dwa tygodnie na uszykowanie się. To z całą pewnością będzie okazja do tego, by chociaż delikatnie odkuć się za niekorzystny wynik na stadionie w Amsterdamie. Formą prezentowaną przez piłkarzy selekcjonera Erika Ten Haga są zafascynowani sympatycy piłki nożnej ze Starego Kontynentu i zaczynają mieć nadzieję w powtórzenie rezultatu z sezonu 2018/2019, kiedy to Ajax się dostał aż do półfinału Champions League eliminując we wcześniejszych rundach wiele faworyzowanych zespołów.

Zostaw komentarz