Technology

Niesamowity mecz FC Barcelony i przegrana Realu wynikiem jeden do trzech!

28.06.2023, 14:12 0 komentarzy

Real z Madrytu ponosi klęskę - FC Barcelona zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Nie ulega wątpliwości, że na przestrzeni ostatnich lat formuła organizacji starcia o Superpuchar Hiszpanii trochę się zmieniła. Piłkarscy wielbiciele z Hiszpanii mogą czuć pewnego rodzaju zawód, gdyż pojedynki o to trofeum zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W turnieju o Superpuchar Hiszpanii walczą w tej chwili 4 drużyny, a triumfatorzy par 1/2 finału zagrają ze sobą w finałowym pojedynku. W obecnym sezonie na przeciw siebie w finałowym meczu stanęły drużyny Realu Madryt oraz FC Barcelony. Sympatycy piłki nożnej z całej Europy mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze Gran Derbi w meczu o Superpuchar Hiszpanii od lat. Należy też zaznaczyć, że w pierwszym zespole drużyny FC Barcelony gra kapitan zespołu narodowego Polski, a więc Robert Lewandowski.

Polski zawodnik stanął przed szansą na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcelony. Przed tym spotkaniem naprawdę sporo dziennikarzy sportowych podkreślało, że głównym faworytem do wygranej jest Real z Madrytu. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Champions League oraz panujący w tej chwili mistrz La Liga to dosłownie maszyna do zwyciężania finałowych pojedynków, dlatego też każdy inny rezultat niż ich zwycięstwo byłby wielkim zaskoczeniem. Ogromną przewagę od samego początku pojedynku finałowego miała drużyna Barcelony. Piłkarze świetnie czytali się na boisku i z powodzeniem konstruowali kolejne akcje w pobliżu bramki oponenta. W tym starciu pierwszy gol strzelony został przez graczy FC Barcelony, a jej autorem był Gavi, który sfinalizował fantastyczne dogranie od Lewandowskiego. Przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan kadry narodowej Polski, któremu doskonałym zgraniem odwdzięczył się Gavi. Wynikiem 2:0 dla FC Barcelony skończyła się pierwsza odsłona, a zawodnicy madryckiego Realu prezentowali się kiepsko na tle przeciwnika. Wygląd meczu w drugiej połowie się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed końcem Barcelona zdobyła trzecią bramkę. Real strzelił jedyną bramkę w doliczonym czasie gry, a strzelcem był Benzema. W ostatecznym rozrachunku pojedynek skończył się wynikiem 3 do 1 dla Barcy, która takim sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.